Krepšelis

Prekių krepšelyje nėra.

Kaip išmokyti šunį komandos „Pas mane!“: 3-ia komanda

Paprasti žingsniai, kad šuo visada sugrįžtu pas jus

Komanda „Pas mane!“ yra viena iš pagrindinių ir gyvybiškai svarbių šunų dresūros komandų, kurių turėtų išmokti kiekvienas šuo. Ši komanda ne tik padeda užtikrinti šuns saugumą, bet ir sustiprina ryšį tarp savininko ir augintinio. Kai šuo moka atsirasti pas savo šeimininką, galite būti ramūs, kad jis bus saugus, net ir kai pasitaiko pavojingų situacijų.

Šiame straipsnyje pateiksime išsamų vadovą, kaip išmokyti šunį komandą „Pas mane!“, pradedant nuo teorijos ir baigiant praktiniu patarimu. Aptarsime, kodėl ši komanda svarbi, kaip ją išmokyti, ir kaip pasiekti efektyvumą dresūroje.

Patarimas : prieš pradedant mokyti komandos „Pas mane!“, šuo turėtų būti išmokęs kitų pagrindinių komandų, tokių kaip sėdėt ir „gulėt“ , nes jos sukuria pagrindą kitoms komandoms ir sėkmingą dresūrą.

1. Kodėl komanda „Pas mane!“ yra svarbi?

Komanda „Pas mane!“ yra būtinai šuns saugumui, nes ji leidžia šuniui grįžti pas savo šeimininką bet kurioje situacijoje. Ši komanda padeda sukelti tokius pavojingiems įpročiams, kaip pabėgimas nuo šeimininko ar nepageidaujamas elgesys. Kai šuo atbėga pas jus pagal šią komandą, tai ne tik užtikrina jo saugumą, bet ir stiprina jūsų tarpusavio ryšį.

Komanda „Pas mane!“ padeda išlaikyti dėmesį, net jei jis yra blaškosi ar yra įsitempęs, pavyzdžiui, parkuose ar kitose viešose vietose. Be to, ši komanda gali būti labai naudinga, kai šuo bando pabėgti ar įsivelia į pavojingą padėtį, tuo metu komanda gali greitai sugrąžinti pas jus.

2. Pradžia: Kuo pasirūpinti prieš pradėdant dresūrą?

Prieš pradėdami mokyti šunį komandą „Pas mane!“, labai svarbu rūpintis keliais dalykais:

1. Išmokykite pagrindines komandas

Kaip jau minėjome anksčiau, prieš pradėdami mokyti „Pas mane!“, šuo turėtų būti išmokęs kitas svarbias komandas, tokias kaip „sėdėt“ ir „gulėt“ . Šios komandos padeda šuniui susikaupti ir suprasti, ką tiksliai reikia daryti. Be jų, šuniui bus sunku suprasti, ką tiksliai reiškia komanda „Pas mane!“.

Pradėkite nuo šių komandų, kad užtikrintumėte, jog šuo moka pagrindinius įgūdžius ir yra pasiruošęs sudėtingesnėms komandoms. Pavyzdžiui, komanda „sėdėt“ šuniui reiškia ramiai ir be blaškymosi atlikti kitus pratimus. 

2. Pasirinkite tinkamą motyvaciją

Kad mokymas būtų sėkmingas, svarbu pasirinkti motyvaciją. Tai gali būti skanėstai ar žaislai. Kiekvienas šuo turi savo mėgstama maistątad būtent tuo ir reikėtų pasirūpinti. Todėl tikrai nebus sunku pasirinkti tai, kas motyvuos jūsų augintinį. Jeigu šuo mėgsta žaislus, galite naudoti ir juos, svarbiausia tai, kas prikausto šuns dėmesį.

3. Kaip išmokėti šunį komanda „Pas mane!“: Praktiniai patarimai

Kai šuo išmoksta pagrindines komandas ir yra pasiruošęs naujai užduočiai, galite pradėti mokyti komandą „Pas mane!“. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti efektyviai:

 

1. Pradėkite nuo mažo atstumo

Pirmas žingsnis mokant šunį komandos „Pas mane!“ yra pradėti nuo mažo atstumo, kai šuo yra visai šalia jūsų. Tokiu būdu šuniui bus lengviau atlikti komandą, kol dar neišsiblaškė ir tikrai gali sureaguoti į komandąne taip, jeigu atstumas bus didelis. Pasakykite „Pas mane!“ ir parodijuokite šuniui skanėstą ar žaislą, kad jis galėtų iškart matyti ar užuosti. Stenkitės, kad jūsų balsas būtų šiltas ir motyvuojantis, tai padeda šuniui jaustis labiau pasitikėti savo jėgomis ir nesijaudinti dėl užduoties.

Svarbu, kad jūs pasistengtumėte kuo greičiau atlyginti šuniui už teisingą veiksmą – kai tik šuo pas atbėga ar ateina iki jūsų, iškart apdovanokite jį skanėstu ar žaislu. Tada šuo susies komandą su teigiamu rezultatu. Tai labai svarbu! Toks greitas atlygis padeda sustiprinti teigiamą ryšį ir leidžia šuniui suprasti, kad jo elgesys buvo norimas ir tinkamas ir tai pradžiugino šeimininką. 

Kad treniruotė būtų dar sėkmingesnė, stenkitės laikytis pastovumo ir aiškumo: kai sakote „Pas mane!“, šuo turi tiksliai žinoti, kas iš jo tikimasi. Kad pavyko gauti rezultatų, rekomenduojama naudoti vienodą toną ir gestą kiekvieną kartą, kai ištariate komandą. Tai padeda šuniui greičiau suprasti, kada, kurią akimirką jis turi ateiti pas jus.

Ne mažiau svarbu, kad nenusimintumėte, jei pirmą kartą šuo neatsakys į komandą. Kai šuo pradeda suprasti, kas iš jo tikimasi, jis pradės vis greičiau ir tiksliau reaguoti į jūsų signalą. Pradėjus nuo mažo atstumo, kada šuo išmoko puikiai atlikti komandą be blaškymosi, reikės pradėti didinti atstumą ir išbandyti vis skirtingas situacijas.

Patarimas : Jei šuo pirmą kartą nesureagavo, nepulkite jo barti ar kitaip išreikšti nepasitenkinimą. Svarbu išlaikyti teigiamą požiūrį ir parodyti šuniui, kad ši komanda yra linksma ir naudinga jums abiems. Tai bus didelė motyvacija jūsų augintiniui.

2. Laipsniškai didinkite atstumą

Kai šuo pradeda gerai reaguoti į komandą „Pas mane!“ mažu atstumu, pamažu didinkite jį. Tai galite padaryti, pereidami nuo 1–2 metrų iki 10 metrų atstumo. Nepamirškite, po kiekvieno sėkmingo bandymo apdovanoti šunį.

3. Komanda skirtingose vietose

Kad šuo būtų pasiruošęs atlikti komandą įvairiose situacijose, stenkitės treniruotis ne tik namuose, bet ir lauke, parkuose ar kitose viešose vietose. Taip jis greičiau įpras prie komandos „Pas mane!“. Pavyzdžiui, galite treniruotis, kai šuo žaidžia su kitais šunimis ar yra blaškomas kitų garsų.

4. Motyvacija

Nepamirškite, kad šuo turi būti motyvuotas atlikti komandą „Pas mane!“. Kaip jau minėjome, skanėstuai arba žaislus yra būtini. Kuo daugiau motyvacijos, tuo greičiau šuo įsiklausys į komandą.

4. Kaip išlaikyti šunį motyvuotą ir padidinti komandos „Pas mane!“ efektyvumą?

Norint padidinti „Pas mane!“ efektyvumą, svarbu atlikti kelis dalykus:

1. Reguliarios treniruotės

Norint išlaikyti šuns dėmesį ir gebėjimą reaguoti į komandą, labai svarbu praktikuoti šią komandą. Atlikite treniruotes kasdien, įvairiose vietose ir situacijose, kad šuo įprastų reaguoti į komandą bet kokioje aplinkoje.

2. Apdovanojimas

Kiekvieną kartą, kai šuo teisingai atlieka komandą „Pas mane!“, būtinai apdovanokite jį skanėstu ar žaislu. Tai padeda jam suvokti, kad atlikęs komandą jis gauna atlygį, todėl jis toliau atlieka komandą su malonumu.

3. Nuoseklumas

Sėkmingai dresuojant šunį, nuoseklumas yra esminis. Jei šuo nesugeba atlikti komandos iš pirmo, antro ar penkto karto, nenusiminkite, tiesiog grįžkite prie pagrindų ir toliau treniruokite.

5. Išvada

Komanda „Pas mane!“ yra viena iš svarbiausių šunų dresūros komandų, kuriai reikia daug kantrybės ir nuoseklumo. Šuns dresūra reikalauja pastangų, bet kai šuo išmoksta šią komandą, tai suteikia didelį palengvėjimą tiek jums, tiek jūsų augintiniui. Atlikite treniruotes nuosekliai ir su teigiama motyvacija ir nepamirškite mokinti komandos „Pas mane!“ įvairiose situacijose.

Jei norite daugiau sužinoti apie šuns komandas, perskaitykite mūsų straipsnius apie komandos „sėdėt“ ir gulėt . Tai padės jums pasiekti geresnių rezultatų dresūroje.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *